...

Jakie działania obejmuje usługa likwidacji mieszkań?

Kupując mieszkanie na rynku wtórnym, liczyć trzeba się z tym, że poprzedni właściciele mogą pozostawić w nim wiele różnych przedmiotów. Mogą być to stare meble, urządzenia czy inne śmieci różnego rodzaju. W takim przypadku nowemu właścicielowi nie pozostaje nic innego jak opróżnienie mieszkania. Często zrobienie tego samodzielnie jest wręcz niemożliwe. Rozwiązaniem jest skorzystanie z usług specjalistycznej firmy EkoBus, która zajmuje się profesjonalną likwidacją mieszkań.

Co wchodzi w zakres usługi likwidacji mieszkania?

Najczęściej usługa, jaką jest likwidacja mieszkania, obejmuje wywóz starych mebli. Dotyczyć może to choćby mebli pozostawionych przez poprzednich właścicieli mieszkania. W ramach likwidacji mieszkania wywiezione mogą być łóżka, sofy, meblościanki, szafy, półki czy regały. Dodatkowo mieszkanie może być również opróżnione z wszelkiego sprzętu RTV i AGD. Poza tym zlecić można także wywóz ubrań, naczyń, dywanów i wszelkich innych przedmiotów. Co ważne, likwidacja mieszkania obejmie także usunięcie wszelkich śmieci.

Czy właściciel mieszkania musi być obecny podczas likwidacji?

Nie, obecność właściciela nie jest konieczna w trakcie opróżniania mieszkania. Wystarczy, aby właściciel nieruchomości uzgodnił z firmą realizującą usługę termin likwidacji, przekazał klucze, albo otworzył drzwi po przyjeździe pracowników na miejsce. Podczas samych prac związanych z likwidacją mieszkania nie musi być obecny.

Ile czasu zajmuje opróżnienie mieszkania?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Oczywiście pracownicy firmy starają się wykonać swoją pracę jak najszybciej, aby właściciel nie musiał długo czekać na możliwość użytkowania nieruchomości. Wszystko zależy jednak od tego, jak dużo rzeczy trzeba z mieszkania wynieść i wywieźć. Im jest ich więcej, tym likwidacja mieszkania będzie trwać oczywiście dłużej.

Na czym dokładnie polega likwidacja mieszkania?

Opróżnianie mieszkań jest usługą kompleksową i składa się z kilku etapów. Pierwszym jest segregacja rzeczy do wyrzucenia i popakowanie tych przedmiotów, które się do tego nadają. Mowa tu głównie o przedmiotach niewielkich rozmiarów. Kolejny krok to demontaż tych o wiele większych. Przede wszystkim są to meble. Dzięki temu można je po prostu łatwiej wynieść z mieszkania. Następny etap to wyniesienie wszystkich rzeczy i zabezpieczenie ich na czas transportu. Ostatni etap to zapakowanie wszystkich rzeczy do samochodu dostawczego i ich wywiezienie w docelowe miejsce, czyli do odpowiedniego punktu przyjęcia tego rodzaju odpadów. Pamiętać trzeba, że takich odpadów absolutnie nie można wyrzucać do zwykłego, osiedlowego kontenera na śmieci. Spotkać można się wówczas z karą grzywny.

Jaki jest koszt likwidacji mieszkania?

Koszty związane z opróżnieniem mieszkania są zróżnicowane. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, ile rzeczy jest do wyniesienia i wywiezienia. Pod tym względem określa się przewidywany czas realizacji usługi oraz to ilu pracowników będzie potrzebnych do jej realizacji. Wszystko to ma swój wpływ na cenę. Dlatego ta zawsze ustalana jest indywidualnie.

Całkowitą ofertę na wywóz mebli w Warszawie znajdziesz na stronie głównej.

Sprzątanie piwnicy Warszawa – sprawdź ofertę i cennik!

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.