...

Likwidacja mieszkań – jak pozbyć się śmieci po poprzednich właścicielach?

Kiedy ktoś kupuje mieszkanie na rynku wtórnym, musi się liczyć m.in. z tym, że nie zastanie w środku samych czterech ścian. Mogą tu pozostać po poprzednich właścicielach nie tylko meble, niektóre urządzenia AGD, ale i rzeczy codziennego użytku – książki, naczynia, ale i stare gazety czy niepotrzebne ubrania już niezdatne do użytku. Co z tym wszystkim zrobić? Czy można takich rzeczy pozbyć się własnymi siłami? W tym przypadku warto zdać się o pomoc fachowców z firmy Eko-Bus, która kompleksowa zajmuje się profesjonalną likwidacją mieszkań w Warszawie i okolicach.

Co można zrobić z niepotrzebnymi rzeczami po poprzednich mieszkańcach?

O ile są to niewielkich rozmiarów przedmioty, które można komuś za darmo oddać (jeśli ma się już chętnych) albo przekazać do recyklingu, nie ma z nimi większego problemu. Dobrze przy tym mieć je gdzie tymczasowo przechować. Jednak kiedy mamy do czynienia:

  • ze sporą liczbą takich rzeczy
  • z wieloma rzeczami niezdatnymi do dalszymi użytku
  • z rzeczami, na które nie ma chętnych ani osób ani instytucji (np. wiele bibliotek nie przyjmuje wszystkich książek jak leci)
  • z tzw. rzeczami wielkogabarytowymi – to najczęściej duże meble (łóżka, szafy itd.)
  • z tzw. elektrośmieciami (urządzenia AGD i RTV),

Trzeba dokładnie przemyśleć sposób pozbycia się ich z lokalu. Wystawienie takich przedmiotów przed bramę zwykle nie jest dobrym pomysłem, o ile nie zapowiedziano w danym czasie odbioru śmieci o dużych gabarytach.

Zacznij od segregacji i zaplanowania pozbycia się niepotrzebnych sprzętów

Do pozbycia się śmieci po poprzednich właścicielach trzeba podejść z głową. Należy ustalić, co można wynieść lub wywieźć samemu i wyrzucić do stosownych kontenerów na plastiki, metale, papiery itd. Kolejny etap to określenie, ile w mieszkaniu zostało rzeczy i o jakich gabarytach oraz z czego zostały wykonane. Dzięki temu będzie można znaleźć firmę, która para się wywozem konkretnego rodzaju śmieci – mebli, urządzeń RTV i AGD itd. Rzeczy te zostaną wtedy odwiezione w miejsce, gdzie inny dział firmy lub po prostu kolejne przedsiębiorstwo zajmie się ich odpowiednią utylizacją albo recyklingiem. Jest to o tyle ważne, że przy nieodpowiedniej utylizacji niektórych rzeczy mogą się wydzielać szkodliwe substancje, które zanieczyszczą przy okazji powietrze, glebę lub wodę.

Niektóre śmieci można podzielić na elementy, które podlegają recyklingowi i na te, które trzeba zutylizować. Na ich odpowiednim rozłożeniu na tzw. czynniki pierwsze znają się tylko specjaliści, nie warto więc zabierać się do tego samemu.

Co dokładnie proponują firmy pomagające oczyścić mieszkania z rzeczy po poprzednich właścicielach?

Większość takich firm działa kompleksowo: nie tylko odbiorą nawet wielkie gabaryty, zniosą je na dół, ale i wywiozą odpowiednim samochodem w miejsce, gdzie kolejni specjaliści zajmą się utylizacją lub recyklingiem dostarczonych rzeczy. Zleceniodawcy zyskują więc puste mieszkanie, czas oraz czyste sumienie. Nie zanieczyszczą bowiem środowiska, ani nie zaśmiecą okolicy bloku lub kamienicy, w której kupili mieszkanie. Pozbywają się poważnego problemu nikomu przy tym nie szkodząc.

Dlatego właśnie warto zwrócić się z prośbą o pomoc w opróżnianiu mieszkania ze śmieci i innych zbędnych rzeczy po poprzednich mieszkańcach do firm, które dokładnie wiedzą, jak taki proces powinien wyglądać.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.