Kiedy ktoś kupuje mieszkanie na rynku wtórnym, musi się liczyć m.in. z tym, że nie zastanie w środku samych czterech ścian. Mogą tu pozostać po poprzednich właścicielach nie tylko meble, niektóre urządzenia AGD, ale i rzeczy codziennego użytku – książki, naczynia, ale i stare gazety czy niepotrzebne ubrania już niezdatne do użytku. Co z tym wszystkim zrobić? Czy można takich rzeczy pozbyć się własnymi siłami? W tym przypadku warto zdać się o pomoc fachowców z firmy Eko-Bus, która kompleksowa zajmuje się profesjonalną likwidacją mieszkań w Warszawie i okolicach.
O ile są to niewielkich rozmiarów przedmioty, które można komuś za darmo oddać (jeśli ma się już chętnych) albo przekazać do recyklingu, nie ma z nimi większego problemu. Dobrze przy tym mieć je gdzie tymczasowo przechować. Jednak kiedy mamy do czynienia:
Trzeba dokładnie przemyśleć sposób pozbycia się ich z lokalu. Wystawienie takich przedmiotów przed bramę zwykle nie jest dobrym pomysłem, o ile nie zapowiedziano w danym czasie odbioru śmieci o dużych gabarytach.
Do pozbycia się śmieci po poprzednich właścicielach trzeba podejść z głową. Należy ustalić, co można wynieść lub wywieźć samemu i wyrzucić do stosownych kontenerów na plastiki, metale, papiery itd. Kolejny etap to określenie, ile w mieszkaniu zostało rzeczy i o jakich gabarytach oraz z czego zostały wykonane. Dzięki temu będzie można znaleźć firmę, która para się wywozem konkretnego rodzaju śmieci – mebli, urządzeń RTV i AGD itd. Rzeczy te zostaną wtedy odwiezione w miejsce, gdzie inny dział firmy lub po prostu kolejne przedsiębiorstwo zajmie się ich odpowiednią utylizacją albo recyklingiem. Jest to o tyle ważne, że przy nieodpowiedniej utylizacji niektórych rzeczy mogą się wydzielać szkodliwe substancje, które zanieczyszczą przy okazji powietrze, glebę lub wodę.
Niektóre śmieci można podzielić na elementy, które podlegają recyklingowi i na te, które trzeba zutylizować. Na ich odpowiednim rozłożeniu na tzw. czynniki pierwsze znają się tylko specjaliści, nie warto więc zabierać się do tego samemu.
Większość takich firm działa kompleksowo: nie tylko odbiorą nawet wielkie gabaryty, zniosą je na dół, ale i wywiozą odpowiednim samochodem w miejsce, gdzie kolejni specjaliści zajmą się utylizacją lub recyklingiem dostarczonych rzeczy. Zleceniodawcy zyskują więc puste mieszkanie, czas oraz czyste sumienie. Nie zanieczyszczą bowiem środowiska, ani nie zaśmiecą okolicy bloku lub kamienicy, w której kupili mieszkanie. Pozbywają się poważnego problemu nikomu przy tym nie szkodząc.
Dlatego właśnie warto zwrócić się z prośbą o pomoc w opróżnianiu mieszkania ze śmieci i innych zbędnych rzeczy po poprzednich mieszkańcach do firm, które dokładnie wiedzą, jak taki proces powinien wyglądać.
Wywóz mebli Warszawa – zerknij na ciekawą ofertę naszej warszawskiej firmy Eko-Bus.
Opróżnianie mieszkań w Warszawie – zwróć uwagę na kompletną ofertę.