Likwidacja mieszkania – co oznacza ten termin?

Kupując mieszkanie z wtórnego rynku lub zwalniając je kolejnym lokatorom możemy potrzebować gruntownego opróżnienia lokalu z nadmiernej ilości rzeczy. Przewożenie gabarytów, pakowanie drobiazgów czy wywożenie śmieci to pracochłonne zajęcie, ale nie musimy zajmować się tym samodzielnie. Wygodną opcją jest zamówienie usługi likwidacji mieszkań. Co to jest i kiedy warto z takiej usługi skorzystać?

Czym jest likwidacja mieszkania?

Likwidacja mieszkania polega na przywróceniu jego wyglądu do standardu sprzed zamieszkania. Głównym zadaniem podczas likwidacji mieszkania jest opróżnienie go z mebli, rzeczy osobistych, uprzątnięcie, wyrzucenie śmieci. W przypadku wynajmowanego lokalu lub lokalu na sprzedaż, ważne jest również dokonanie niezbędnych napraw czy odmalowanie ścian. Wszystkie czynności, które należy podjąć by móc oddać mieszkanie właścicielom, można wykonać samodzielnie lub z pomocą profesjonalnych firm zajmujących się likwidacjami mieszkań, biur czy lokali usługowych.

Kiedy warto skorzystać z usługi likwidacji mieszkania?

Rynek nieruchomości jest w nieustannych ruchu, ludzie przeprowadzają się, wynajmując mieszkania lub decydują się na kupno mieszkania z rynku wtórnego, nierzadko z licytacji komorniczych. Często mieszkania z licytacji są atrakcyjne cenowo, ale zaniedbane, zagracone i zaśmiecone. Nierzadko zdarzają się mieszkania w których piętrzą się niedziałające sprzęty, meble. Sprzątanie takiego mieszkania jest pracochłonne i wymaga poświecenia znacznych nakładów finansowych w przypadku wynajmu samochodu do przewozu gabarytowych mebli czy sprzętów AGD i RTV. Jeśli mamy taką możliwość i nie przeraża nas ilość rzeczy do zrobienia, możemy posprzątać takie mieszkanie samodzielnie. Jednak w przypadku, kiedy brakuje nam czasu, nie mamy dużego samochodu do przewozu gabarytów czy po prostu fizycznie nie jesteśmy w stanie zająć się tym samemu, rozsądnym i wygodnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi likwidacji mieszkania. 

Jak wygląda profesjonalna likwidacja mieszkania?

Profesjonalna likwidacja mieszkania zaczyna się od oszacowania ilości pracy w danym miejscu i indywidualnej wyceny. Każde mieszkanie czy lokal będzie wymagało innego nakładu pracy, ale to klient w głównej mierze decyduje o zakresie prac, które mają zostać wykonane. W przypadku kompleksowej likwidacji mieszkania i opróżnienia go w całości, pracownicy zapakują rzeczy osobiste, drobiazgi, ubrania i przewiozą do wskazanego miejsca lub do punktu segregacji odpadów. Firmy likwidujące mieszkania działają zgodnie z zaleceniami dotyczącymi ochrony środowiska, więc wszystkie wyrzucane przedmioty a w szczególności sprzęty AGD czy RTV zostają utylizowane w miejscach do tego przeznaczonych. Następnym krokiem jest demontaż mebli, rozkręcenie ich, zabezpieczenie na czas przewozu oraz wyniesienie ich do samochodu transportowego.  Mieszkanie zostaje również opróżnione ze śmieci zalegających po poprzednich lokatorach i sprzątnięte. Po zakończonych pracach mieszkanie poddane likwidacji zostanie przywrócone do stanu sprzed i będzie mogło zostać ponownie zamieszkane.

Zerknij także na naszą ofertę dotyczącą wywozu mebli w Warszawie i sprzątania warszawskich piwnic.