Opróżnianie mieszkań przez fachowców – etapy pracy

Bardzo często kupując mieszkanie na rynku wtórnym lub dostając nieruchomość w spadku, zachodzi potrzeba jego opróżnienia. Mowa tu o usunięciu z mieszkania wielu różnych przedmiotów, które w nim pozostały po poprzednich lokatorach. Ją to najczęściej stare meble, urania, czy różnego rodzaju urządzenia, które nie nadają się do użytkowania. Jak jednak można się domyślić, samodzielne opróżnienie mieszkania nie jest łatwym zadaniem. Jest to bowiem zarówno dość ciężka, jak i czasochłonna praca. Dlatego w takim przypadku najlepiej jest skorzystać z naszej profesjonalnej firmy Eko-Bus oferującej usługę likwidacji mieszkań w Warszawie. Na czym taka usługa dokładnie polega i jak przebiega?

Opróżnianie mieszkań – co wchodzi w zakres usługi?

Najczęściej usługa opróżnienia mieszkania obejmuje wyniesienie i wywóz starych mebli. Jest to częsta sytuacja w przypadku zakupu mieszkania na rynku wtórnym lub jego odziedziczenia. Co ważne, firma opróżniająca mieszkanie jest w stanie usunąć z niego wszystkie rodzaje mebli. Mowa tu o szafach, łóżkach, meblościankach, sofach, stołach, regałach czy półkach. Jednak, co trzeba podkreślić, usługa opróżniania warszawskich mieszkań nie polega wyłącznie na usuwaniu mebli. Obejmują ona również opróżnienie mieszkania ze wszelkiego sprzętu RTV i AGD, a także dywanów, naczyń, ubrań oraz wszystkich innych przedmiotów i śmieci, które chce się z mieszkania usunąć. Dużą wygodą dla właściciela opróżnianego mieszkania jest na pewno to, że nie musi być on wówczas obecny. Wystarczy, aby z firmą opróżniającą mieszkania ustalić termin realizacji usługi i przekazał klucze. Podczas samego opróżniania właściciel mieszkania może zatem zająć się innymi obowiązkami.

Jak dokładnie przebiega opróżnianie mieszkania?

Usługa opróżniania mieszkania realizowana jest w kilku etapach. Etap pierwszy to dokładka segregacja wszystkich rzeczy, które mają zostać wyrzucone. Następnie fachowcy przechodzą do demontażu większych przedmiotów. Mowa tu w szczególności o meblach. Pozwoli to na ich łatwiejsze i szybsze wyniesienie z mieszkania. Etap kolejny to wyniesienie wszystkich rzeczy z mieszkania, a następnie ich zabezpieczenie na czas transportu. Na koniec wszystkie przedmioty są pakowane do samochodu dostawczego i wywiezione do właściwego punktu przyjęć tego rodzaju odpadów. Ważne jest bowiem, aby wiedzieć, że tego rodzaju odpady absolutnie nie mogą być wyrzucane do standardowych, osiedlowych koszy lub kontenerów na śmieci. Jest to wykroczenie, za które grozi kara grzywny.

Jak długo trwa opróżnianie mieszkania i ile kosztuje?

Czas trwania usługi, jaką jest opróżnienie mieszkania, uzależniony jest od różnych czynników. Wszystko zależy przede wszystkim od tego, jak dużo przedmiotów jest do wyniesienia i jakiego rodzaju są to przedmioty. Im jest ich więcej, im są cięższe, tym opróżnianie mieszkania trwać będzie dłużej. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że fachowcy realizujący tego typu usługę zawsze starają się wykonać wszystkie prace tak szybko, jak jest to możliwe. Wszystko po to, aby właściciel nieruchomości mógł ją zacząć użytkować jak najszybciej. Podobnie jest w przypadku odpowiedzi na pytanie dotyczące kosztu tego rodzaju usługi. Cena również uzależniona jest od ilości i rodzaju rzeczy, które należy z mieszkania wynieść i wywieźć. Dlatego za każdym razem koszt opróżnienia mieszkania ustalany jest indywidualnie.

Sprzątanie piwnic Warszawa – kompletną ofertę wraz z cennikiem znajdziesz na podstronie.