...

Wywóz gabarytów – czym są odpady wielkogabarytowe?

Nowa ustawa śmieciowa nakłada na wszystkich obowiązek segregowania odpadów. Ustawa ta obowiązuje już od pewnego czasu i większość z nas nie ma problemów z segregacją śmieci. Problem jednak zaczyna się pojawiać, gdy zmieniamy meble, wymieniamy dywan czy wykładzinę. Nie mieszczą się one w standardowych pojemnikach i kontenerach na odpady. Są to tak zwane odpady wielkogabarytowe. Wiele osób nie wie, co z nimi zrobić. W efekcie odpady wielkogabarytowe bardzo często wyrzucane są do lasu lub na śmietnik. Nie można tego robić, w jaki więc sposób możemy się ich legalnie pozbyć?

Co zalicza się do odpadów wielkogabarytowych?

Do odpadów wielkogabarytowych zalicza się przede wszystkim meble. Do kontenera czy pojemnika na śmieci nie można więc wrzucać: foteli, krzeseł, łóżek, biurek, tapczanów, sof i regałów. Standardowe pojemniki i śmieci nie są miejscem, do którego można wrzucić także dziecięce łóżeczko i meble ogrodowe. Do odpadów wielkogabarytowych należą także dywany, wykładziny dywanowe, rowery, deski do prasowania, duże zabawki, a nawet donice ogrodowe dużych rozmiarów. Do tego rodzaju śmieci zaliczany jest także duży sprzęt sportowy.

Co nie jest odpadem wielkogabarytowym?

Do odpadów wielkogabarytowych mimo swoich dużych rozmiarów nie jest zaliczany zużyty sprzęt RTV i AGD. Wraz z odpadami wielkogabarytowymi nie możemy więc pozbyć się starej lodówki czy telewizora. Muszą one trafić do odpowiednich pojemników. Również opony nie są odpadami wielkogabarytowymi. Wraz z odpadami wielkogabarytowymi nie możemy pozbyć się także starych drzwi, okien czy paneli podłogowych i ściennych. Odpadami wielkogabarytowymi nie są także wanny, kabiny prysznicowe, grzejniki i sprzęt ogrodniczy.

Jak legalnie pozbyć się odpadów wielkogabarytowych?

Osoby, które chcą w legalny sposób pozbyć się odpadów wielkogabarytowych mają do wyboru kilka rozwiązań. Władze bardzo wielu miast organizują zbiórki odpadów, które pozwalają w legalny sposób pozbyć się odpadów o dużych gabarytach. Zbędne przedmioty o dużych rozmiarach można też odwieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. W niektórych z tych miejsc bezpłatnie zostanie przyjęta tylko ściśle określona liczba odpadów. Jeśli zostanie ona przekroczona, trzeba będzie dodatkowo zapłacić. Jeszcze innym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług naszej firmy Eko-Bus, której specjalnością jest wywóz mebli oraz utylizacja sprzętu AGD i RTV. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą legalnie pozbyć się odpadów wielkogabarytowych. Co więcej, tego typu firmy oferują kompleksowy zakres usług. Zajmują się również wywozem gruzu i elektrośmieci. Dodatkowy plus: robią to szybko i w przystępnej cenie.

Stara kuchenka, zepsuta lodówka, stare meble są utrapieniem dla ich właściciela. Na szczęście dzisiaj na rynku jest nasza firma która oferują wywóz nie tylko odpadów wielkogabarytowych, ale także elektrośmieci i pozostałości materiałów budowlanych. Dzięki działalności firmy każdy może pozbyć się kłopotliwych odpadów w legalny i nie zagrażający środowisku sposób.

Sprawdź naszą kompletną ofertę i zaktualizowany cennik na usługę czyszczenie mieszkań w Warszawie.

Sprzątanie piwnicy Warszawa – Spójrz na Ofertę!

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.