...

Wywóz i utylizacja mebli Warszawa – przepisy prawne

Chyba niemalże każdy miał w swoim życiu sytuację, kiedy był zmuszony do tego, aby pozbyć się starego mebla lub też innego, dużego elementu wyposażenia. Niestety, nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać, gdyż wywóz oraz utylizacja mebli musi odbywać się zgodnie z przepisami. Wynika to głównie z faktu, że meble są klasyfikowane jako odpady wielkogabarytowe, a więc są traktowane jako inny rodzaj śmieci.

Wywóz i utylizacja mebli Warszawa – przepisy prawne, których trzeba przestrzegać

Meble podlegają specjalnemu sposobowi utylizacji. Z jednej strony dla mieszkańców terenów mniej zurbanizowanych być może zachęcają możliwością byłoby spalenie płyt wiórowych w piecu, aby ta utylizacja nie generowała żadnych dodatkowych kosztów. Jest to jednak działanie nielegalne. Z drugiej strony mieszkańcy terenów miejskich być może chcieliby takie niepotrzebne meble po prostu wynieść na śmietnik. Niestety, takie działanie może pociągnąć za sobą kary finansowe w postaci mandatu wystawionego na kilkaset złotych. Nie należy także takich śmieci wywozić do lasu ani na inne, odludne tereny w nadziei na ich szybkie pozbycie się. Tak naprawdę, jedyną możliwością poprawnej utylizacji odpadów jest oddanie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Możemy to zrobić osobiście lub też za pośrednictwem osób trzecich.

A jak to zrobić w praktyce? 

Istnieje kilka możliwości, ale wszystko zależy tak naprawdę od nas i od tego, jak szybko chcemy pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów:

  • Firma zajmująca się odbiorem śmieci w naszym rejonie zazwyczaj co jakiś czas organizuje zbiórkę odpadów o dużych gabarytach. Może to zostać zorganizowane poprzez ustawienie dedykowanego do tego celu kontenera, gdzie przez kilka dni będzie można takie odpady umieścić. Taka strategia zazwyczaj jest realizowana w miastach. Na mniej zurbanizowanych terenach niepotrzebne rzeczy umieszcza się przy drodze obok posesji tak, aby przejeżdżający w danym dniu samochód je zabrał.
  • Można się zdecydować na samodzielne odwiezienie mebli do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Wymaga to jednak czasu, a także odpowiedniego środka transportu, który będzie w stanie pomieścić tak duże przedmioty. Niestety, nie każdy dysponuje samochodem dostawczym, przyczepką czy busem.
  • Meble możemy spróbować oddać komuś za darmo, a jeśli są w dobrym stanie- może nawet uda się nam je sprzedać. Przy takiej strategii działania zdecydowanie trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość.
  • Można zdecydować się na zatrudnienie firmy, która zajmuje się wywozem i utylizacją odpadów.

Rozwiązanie dla osób, które szybko chcą się pozbyć problemu 

Dzięki zatrudnieniu naszej firmy zajmującej się wywozem i utylizacją odpadów możemy się pozbyć niechcianych mebli stosunkowo szybko. Wywóz i utylizacja mebli w Warszawie to usługa popularna, z której korzysta wiele osób. Dzięki temu nie trzeba się martwić o ich składowanie oraz o to, że zagracą nasze mieszkanie na długie miesiące. Takie rozwiązanie jest też korzystne w sytuacji, kiedy musimy w całości pozbyć się wyposażenia danego mieszkania czy też piwnicy, a więc wtedy, kiedy takich wielkogabarytowych śmieci jest do wywiezienia naprawdę dużo.

Likwidacja i czyszczenie mieszkań w Warszawie – Zobacz kompletną Ofertę! – Sprzątanie piwnic w Warszawie

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.